
Różne rodzaje mezoterapii
Różne rodzaje mezoterapii:
Mezoterapia mikroigłowa
Może być wykonana za pomocą tzw. derma rollerów lub urządzenia DermaPen.
Derma rollery (lub inaczej: mezorollery) to niewielkich rozmiarów urządzenia, wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego i wyposażone w obrotowy wałek oraz rączkę. Wałek posiada na swojej powierzchni małe igiełki wykonane ze stali chirurgicznej lub stopów tytanu. Są one bardzo cienkie, ułożone w kilku rzędach i mogą mieć różną długość.
DermaPen to urządzenie, które wyposażone jest w 12 igieł, które nakłówają skórę.
Zarówno derma rollery, jak i DermaPen służą do kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie. Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu (ang. CIT – Collagen Induction Therapy), ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy rollera prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz jej następczą przebudowę (remodelling), regenerację i odmłodzenie.
Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.
Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.
Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.
Na czym polega zabieg?
Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć.
DermaPen i rollery mogą być stosowane praktycznie wszędzie, również na dużych obszarach ciała: na twarzy (łącznie z powiekami), szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą. Jest procedurą bezpieczną, szybką i zupełnie bezbolesną. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok.
Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.
Efekty
Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni.
Wykonanie serii zabiegów skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji.
Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.
Stosowane produkty:
Moje publikacje
- Rolujemy zmarszczki
Uroda i Medycyna, Nr 3(5) 2014
Kontakt
lek. med. Przemysław Styczeń
tel. +48 608 555 664
e-mail: witam@drstyczen.pl
www.drstyczen.pl
Adres kliniki
Concept Medica ul. Dolna 17/1
(wejście od ul. Konduktorskiej)
00-773 Warszawa - Mokotów
Recepcja: tel. 22 415-59-49
tel. kom. 602-211-785
Umów się na wizytę
Wizyty
W każdy piątek w godzinach od 16.00 do 20.00
Wizyty, konsultacje i zabiegi odbywają się tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub po umówieniu się na wizytę on-line.