DermaPen

DermaPen

wpis w: Preparaty | 0

DermaPen

Urządzenie DermaPen to urządzenie do mezoterapii mikroigłowej, które stanowi ciekawą alternatywę dla zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym. DermaPen pozwala na nakłuwanie skóry na głębokość, która jest regulowana (regulacja długości igieł w zakresie 0,25-2,5 mm).

Przy małej długości igieł (0,25 mm) urządzenie DermaPen pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry (np. kwasu hialuronowego). Przy dłuższych igłach (1 mm i dłuższe) DermaPen wytwarza w skórze kanaliki powodując mikrouszkodzenia. Tym samym powoduje zwiększenie wytwarzania kolagenu i elastyny, co sprawia, że nasza skóra ulega regeneracji.

DermaPen powoduje rozluźnienie połączeń między komórkami naskórka z jednoczesnym pobudzeniem żywych warstw skóry. Prowadzi to do wzrostu przepływu krwi i pobudzeniu fibroblastów. Każdy kolejny zabieg stopniowo spłyca blizny oraz niweluje zmarszczki.

Zabieg wykonany przy użyciu DermaPen’a jest komfortowy dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii.

DermaPen